Ogłoszenia Parafialne - 3.05.2020

4 Niedziela Wielkanocna – Niedziela Kapłańska

 1. Przeżywamy 4 Niedzielę Wielkanocną – Niedzielę Kapłańską. Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania do służby Bogu. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00. Ofiary składane w dniu dzisiejszym przeznaczone są na WSD w Tarnowie. Bóg zapłać za te ofiary.
 2. Wspomnienie tygodnia:
  Poniedziałek: św. Floriana, męcz.
  Środa: święto Filipa i Jakuba, Apostołów,
  Czwartek: I czwartek miesiąca. Modlić się będziemy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Po Mszy św. nabożeństwo majowe, Adoracja i Godzina Święta. Zapraszamy do tej modlitwy całą wspólnotę parafialną.
  Piątek: Uroczystość Stanisława, BM głównego patrona Polski, diecezji i naszej parafii. W tym dniu Msza św. wieczorem o godz. 18.00 będzie w kościele św. Stanisława na cmentarzu. Ofiary składane podczas tej Mszy św., przeznaczone będą na utrzymanie naszego parafialnego cmentarza. Jak może już zauważyliście, zmieniło się na cmentarzu miejsce kontenera na śmieci. Zostało ono przeniesione do środka cmentarza, ponieważ często przywożono i stawiano wokół kontenera śmieci ze swoich domów. Były to materace, fotele, krzesła, różne pojemniki za które nasza Parafia musiała płacić. Roczny wywóz śmieci kosztuje nas około 9.000 zł. Dlatego na prośbę niektórych parafian jak i Rady Parafialnej, dokonaliśmy zmiany miejsca kontenera, by osoby – myślę, że z poza parafii – miały trudniejszy dostęp pozbycia się śmieci ze swoich domów. W najbliższym czasie planujemy również założyć na cmentarzu monitoring.
 3. W najbliższą niedzielę w naszej parafii Uroczystość Odpustowa ku czci św. Stanisława BM. Kazanie odpustowe o godz. 11.00 wygłosi ks. dr Piotr Cebula, Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin, Sekretarz Generalny V Synodu Diecezji Tarnowskiej. Ze względu na uroczystość odpustową, zmiana tajemnic będzie w trzecią niedzielę maja. Składka w tym dniu przeznaczona będzie na inwestycje i utrzymanie naszego kościoła.
 4. Dziękuję Pani Sylwii za wysprzątanie naszego kościoła. Bóg zapłać.
 5. W przedsionku kościoła po prawej stronie wystawione są zawieszki. Bardzo prosimy, by każdy kto będzie wchodził do kościoła – na czas Mszy św. – zabrał zawieszkę i udał się na miejsce wyznaczone w kościele. Jeśli na stoliku nie będzie wystawionych zawieszek, to znak, że w kościele jest już pełna liczba osób. W takim przypadku prosimy by pozostać przed głównym drzwiami kościoła, zachowując wprowadzone przepisy przez rząd. Również gorąco prosimy, by w wyznaczonym miejscu kościoła, zajmować miejsca tam, gdzie zamieszczony jest na ławce odpowiadający kolor zawieszki. Wychodząc z kościoła zawieszki zostawiamy na stoliku w przedsionku kościoła, gdzie zostaną dezynfekowane. Przy tej okazji pragnę gorąco podziękować naszemu parafianinowi za propozycję i wykonanie zawieszek. Bóg zapłać.
 6. Na stoliku za ławkami jest wystawiony Gość Niedzielny. Możemy w nim przeczytać m.in. o zdrowym i niezdrowym kulcie Maryi – jak je odróżnić od siebie. Zachęcamy do nabycia tego czasopisma. W zakrystii jest do odebrania Rycerz Niepokalanej z miesiąca marca i maja. Zapraszamy po odbiór tego czasopisma.

2019, Parafia Świętego Stanisława w Pustyni.