OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 29.08.2021 r.

22 Niedziela zwykła

 1. Przeżywamy 22 Niedzielę Zwykłą. Niedzielę Synodalną.
 2. W środę o godz. 8.00 Msza św. na Rozpoczęcie Roku Szkolnego. Zapraszamy dzieci, młodzież oraz nauczycieli by w czasie tej Mszy św. powierzyć cały rok szkolny i wychowanie Panu Jezusowi i Jego Matce.
 3. W czwartek: I czwartek miesiąca. W tym dniu modlić się będziemy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Przed Mszą św. wieczorną możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Po Mszy św. Adoracja i godzina święta. Zapraszamy do tej modlitwy całą wspólnotę parafialną.
 4. W piątek – I piątek miesiąca. Modlić się będziemy w intencji misji św. Po porannej Mszy św. o godz. 8.00 ks. Wiesław i ks. Proboszcz uda się z posługą sakramentalną do chorych. Natomiast ks. Jakub uda się do chorych w sobotę od godz. 8.00. Przed Mszą św. wieczorną od godz. 17.00 możliwość skorzystania ze spowiedzi św.
 5. W sobotę – I sobota miesiąca. Po Mszy św. porannej nabożeństwo I sobotnie oraz modlitwa różańcowa, którą poprowadzi Róża Matki Bożej Siewnej matek z Kozłowa.
 6. Przyszła niedziela to I niedziela miesiąca. Dzień Solidarności z Afgańczykami. W tym dniu będziemy się modlić o pokój w Afganistanie a ofiarą do puszek będziemy wspierać wszystkich prześladowanych w tym kraju. Składka przeznaczona jest na cele diecezjalne. O godz. 14.30 spotkanie Rady Parafialnej na plebani. Zapraszamy wszystkich członków Rady.
 7. Pragnę gorąco podziękować wszystkim Parafianom, którzy włączyli się w akcję zbierania plastikowych nakrętek na budowę studni głębinowych w Afryce. Akcja nadal trwa. W naszej parafii uzbieraliśmy już 80 kg. Dziękuję również wszystkim Parafianom jak i sklepom za dary zebrane na rzecz Polaków na Ukrainie. Zostaną one dostarczone w najbliższy poniedziałek. Bóg zapłać.
 8. Dziękuję rodzinom naszej parafii za przystrojenie ołtarzy oraz złożone ofiary na środki czystości. Bóg zapłać. W przyszłą sobotę do przystrojenia ołtarzy prosimy:
 • Główny: Od rodziny Anny i Włodzimierza Szparów do Jolanty i Wacława Baranów.
 • Serca PJ: od rodziny Agnieszki Dybowskiej do Marii Wójcik.
 • M.B. Częstochowskiej: od rodziny Stanisławy Cielak do Eugeniusza Gąsiora.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, jak wyglądała edukacja w starożytnym Izraelu i do jakiej szkoły chodził Pan Jezus. Za tydzień ukaże się kolejna edycja: „Gościa Extra”, który w całości będzie poświęcony nowym błogosławionym: kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu i matce Elżbiecie Czackiej. Cena tego czasopisma będzie wynosiła 10 zł.

Intencje Mszy św. na ten tydzień wywieszone są w gablocie przed kościołem oraz zostaną zamieszczone na naszej stronie parafialnej.

W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności: + Halina Szczepanik, której pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 15.00 w Zawadzie. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu ….

2019, Parafia Świętego Stanisława w Pustyni.