Przeżywamy 13 niedzielę zwykłą.
- W poniedziałek – Uroczystość Św. Piotra i Pawła. Msza św. o godz. 7.00, 9.00 i 11.00. Składka w tym dniu przeznaczona jest do dyspozycji Ojca Świętego.
- W czwartek – święto NMP Tuchowskiej a zarazem I czwartek miesiąca. Modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.
- W piątek – święto Tomasza, Apostoła – I piątek miesiąca. Modlić się będziemy w intencji misji św. Ofiary składane w tym dniu przeznaczone są na cele misji. Rano od godz. 8.00 udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Przed Mszą św. wieczorną możliwość skorzystania ze spowiedzi św.
- W sobotę – I sobota miesiąca. Po Mszy św. porannej nabożeństwo I sobotnie oraz modlitwa różańcowa, którą poprowadzi Róża Matki Bożej Czarnopotockiej ojców z Pustyni. Serdecznie zapraszamy do tej modlitwy.
- Przyszła niedziela to I niedziela miesiąca. Składka przeznaczona jest na cele diecezjalne.
- Przez czas wakacji czyli od jutra sprawowana będzie tylko jedna Msza św. dziennie. W poniedziałek, wtorek, czwartek i sobotę tylko rano o godz. 6.30, a w środę i piątek tylko wieczór o godz. 18.00. W środę przed Mszą św. o godz. 17.45 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
- Dziękuję rodzinom naszej parafii za przystrojenie ołtarzy oraz złożone ofiary na środki czystości. Bóg zapłać. W przyszłą sobotę do przystrojenia ołtarzy prosimy:
Główny: ul. Metalowców od rodziny Zbigniewa Sąsiadek do Marzeny Światek.
Serca PJ: od rodziny Heleny Nowak do Krystyny Partacz
M.B. Częstochowskiej: od rodziny Jadwigi Kusibab do Iwony Kosińskiej.
- Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym można przeczytać m.in. o rzezi wołyńskiej i ekshumacjach ofiar na Ukrainie. Jest również do nabycia czasopismo: „Misyjne drogi”.
- Intencje Mszy św. na ten tydzień wywieszone są w gablocie przed kościołem oraz zostaną
zamieszczone na naszej stronie parafialnej.
Informacja
„Posłani” to hasło 44. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która rozpocznie
się 17 sierpnia 2026r. Eucharystią o godz. 6.30, sprawowaną na Placu Katedralnym w
Tarnowie. Do końca lipca w naszej parafii trwają zapisy do grupy nr 13 św. Dominika Savio a
w sierpniu w parafii Pustków-Osiedle.
Koszt uczestnictwa w PPT wynosi 200,00 zł od osoby. Jeśli z domu idzie więcej osób,
następna płaci 150,00 zł, a trzecia i czwarta osoba z domu płaci 100,00 zł. Każde dziecko w
wieku szkoły podstawowej płaci tylko 75,00 zł resztę dopłaca Caritas.
Więcej informacji o pielgrzymce można uzyskać na stronach internetowych Pielgrzymki.
Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom do naszej wspólnoty życzymy dobrego
wypoczynku podczas wakacji i planowanego urlopu.