Ogłoszenia Parafialne - 28.06.2020

13 Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy 13 niedzielę zwykłą. O godz. 14.00 spotkanie Rady Parafialnej. zapraszamy.
  2. Wspomnienie tygodnia:
    Poniedziałek: Uroczystość Św. Piotra i Pawła, Apostołów
    Czwartek: NMP Tuchowskiej
    Piątek: święto św. Tomasza, Apostoła
  3. W poniedziałek – Msza św. o godz. 7.00 i 18.00. Składka do dyspozycji Ojca Świętego.
  4. W Czwartek – I czwartek miesiąca. Modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.
  5. W piątek – I piątek miesiąca. Modlić się będziemy w intencji misji św. Ofiary składane w tym dniu przeznaczone są na cele misji. Rano od godziny 8.30 ks. Wiesław i ks. Marek udadzą się z posługą sakramentalną do chorych. Ja natomiast udam się do chorych jutro od godz. 8.00. Przed Mszą św. wieczorną od godz. 17.00 możliwość skorzystania ze spowiedzi św.
  6. W sobotę – I sobota miesiąca. Po Mszy św. porannej nabożeństwo I sobotnie oraz modlitwa różańcowa, którą poprowadzi Róża Matki Bożej Zawadzkiej matek z Pustyni. Serdecznie zapraszamy do tej modlitwy różańcowej całą wspólnotę parafialną.
  7. Przyszła niedziela to I niedziela miesiąca. Niedziela Adoracyjna. Składka przeznaczona jest na cele diecezjalne.
  8. Pragnę również poinformować wspólnotę parafialną, że w tym tygodniu trzech chłopców z naszej parafii zostało przyjętych do służby ministranta. Życzymy im, by służba Panu Bogu i naszej wspólnocie przy ołtarzu, zawsze przynosiła im radość.
  9. Bardzo gorąco dziękuję Panu Piotrowi Bród, Panom z Rady Parafialnej, Strażakom z Pustyni za pomoc przy porządkowaniu otoczenia wokół kościoła i plebani, jak również wyczyszczeniu pomieszczeń dolnego kościoła jak i plebanii z kilku lat. Bóg zapłać.
  10. Dziękujemy gorąco Pani Sylwii za wysprzątanie naszego kościoła jak i rodzinom, które złożyły ofiarę na środki czyszczące do naszego kościoła oraz ofiarę na misje. Bóg zapłać. W przyszłą sobotę do przystrojenia ołtarzy prosimy:
    Główny: ul. Mościckiego od rodziny P. Eugeniusza Smagacza do Marty i Waldemara Drożdżowskich.
    Serca PJ: od rodziny Agnieszki Dybowskiej do Marii Wójcik.
    M.B. Częstochowskiej: od rodziny Agnieszki Romaniec do Elżbiety Łączak.
  11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym który jest wystawiony za ławkami z tyłu kościoła, rozpoczynamy cykl wakacyjny „Nie ma jak u Mamy” – reportaże z sanktuariów maryjnych w Polsce. W zakrystii jest do odebrania nowy „Rycerz Niepokalanej”.
  12. Intencje Mszy św. na ten tydzień zostaną zamieszczone na naszej stronie parafialnej oraz wywieszone w gablocie przed kościołem.
  13. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom do naszej wspólnoty parafialnej życzymy dobrego wypoczynku podczas wakacji i urlopów.