- Przeżywamy 16 Niedzielę Zwykłą. Po błogosławieństwie końcowym, błogosławieństwo pojazdów. W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa, przeprowadzana jest w parafiach Akcja przez MIVA Polska św. Krzysztof – 1 gr. za 1 km. Składane przy samochodach ofiary do puszek, przeznaczone zostaną na zakup pojazdów dla misjonarzy. Bóg zapłać za te ofiary.
- Wspomnienie tygodnia:
Poniedziałek: św. Kingi, dziewicy patronki diecezji
Wtorek: święto św. Jakuba, Apostoła
Środa: św. Joachima i Anny
Sobota: św. Marty - W piątek Msza św. o godz. 18.00 sprawowana będzie w kościele na cmentarzu, której przewodniczył będzie jak co roku ks. Wiesław Susz. Nie będzie więc Mszy św. tu w kościele. Ofiary składane podczas tej Mszy św. przeznaczone zostaną na utrzymanie naszego cmentarza. Serdecznie zapraszamy na tę Eucharystię.
- Dziękuję rodzinom naszej parafii za przystrojenie ołtarzy oraz złożone ofiary na środki czystości. Bóg zapłać. W przyszłą sobotę do przystrojenia ołtarzy prosimy:
Główny: od rodziny Anety i Grzegorza Chmurów do Krystyny i Jerzego Ryzio.
Serca PJ: od rodziny Anny Jasłowskiej do Elżbiety Trojan
M.B. Częstochowskiej: od rodziny Haliny Chmura do Leokadii Sieradzkiej. - Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym polecamy artykuł o coraz popularniejszym w Polsce św. Szarbelu i żyjącej jego duchowością wspólnocie Rodzina św. Szerbela.
- Intencje Mszy św. na ten tydzień wywieszone są w gablocie w przedsionku kościoła oraz zostaną zamieszczone na naszej stronie parafialnej.
- Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania przed tron Jasnogórskiej Pani z "Trzynastka", 30 lipca w Pustkowie-Osiedlu, o godz. 19:00 spotkanie organizacyjne przed PPT na Jasna Góre.
W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności + Kazimierz Trojan. Polećmy go miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…
Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom do naszej wspólnoty życzymy dobrego wypoczynku podczas wakacji i planowanego urlopu.