Ogłoszenia parafialne - 21.11.2021r.

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. Przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W dniu dzisiejszym, możemy zyskać odpust zupełny. Dlatego po Mszy św. wobec Najświętszego Sakramentu, odmówimy litanię do Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi – Królowi. Ofiary składane dziś do puszek, przeznaczone są jako pomoc parafiom przyjmującym migrantów na granicach naszego kraju.
  2. W poniedziałek wspominamy św. Cecylię, dziew. i męcz.
  3. W środę św. Andrzeja Dung-Lac kapłana i Towarzyszy, męcz.
  4. W piątek po wieczornej Mszy świętej zapraszamy młodzież na kolejne spotkanie grupy apostolskiej.
  5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny – Adwent. Ofiary składane na tacę przeznaczone zostaną na ogrzewanie naszego kościoła.
  6. W ubiegłą niedzielę na prowadzone inwestycje w naszej parafii zebraliśmy łącznie z przelewami na konto parafialne 22.235 zł. Bóg zapłać wszystkim za te ofiary.
  7. Od przyszłej niedzieli w naszym sklepiku parafialnym, można będzie nabywać świece na stół wigilijny. Minimalna ofiara za małą świecę to 7 zł. a za dużą 20 zł. Ofiary te przeznaczone są na prowadzone dzieła charytatywne w naszej diecezji i parafii.
  8. Dziękuję rodzinom naszej parafii za przystrojenie ołtarzy oraz złożone ofiary na środki czystości. Bóg zapłać. Przez czas Adwentu nie stroimy ołtarzy kwiatami.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do dzisiejszego Gościa Niedzielnego dołączona jest płyta z filmem opowiadającym o beatyfikowanym ks. Janie Masze. Zachęcamy do obejrzenia tego filmu.

W zakrystii można nabyć kalendarze rolnicze, ścienne oraz misyjne.

Źródło grafiki: https://www.ekai.pl/dzis-uroczystosc-chrystusa-krola-wszechswiata/