Ogłoszenia Parafialne - 21.06.2020

12 Niedziela Zwykła

 1. Przeżywamy 12 Niedzielę Zwykłą. Naszą modlitwą obejmijmy dzieci z kl. III, które wczoraj po raz pierwszy przyjęli Pana Jezusa do swojego serca. Do piątku włącznie zapraszamy te dzieci na Msze św. i Nabożeństwo Czerwcowe na godz. 18.00 w ramach Białego Tygodnia. Gorąco dziękujemy dzieciom z kl. III i ich rodzicom za dary ofiarne – Ornat Synodalny oraz świece ołtarzowe – ufundowane do naszego kościoła a także młodzieży która w tym roku przyjęła sakrament Bierzmowania za ufundowanie dzwonków do naszego kościoła. Bóg zapłać.
 2. W poniedziałek o godz. 17.00 zbiórka aspirantów.
 3. W środę uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela
 4. We czwartek o godz. 16.00 Msza św. na zakończenie roku dla klas ósmych. Zapraszamy.
 5. W piątek o godz. 8.00 Msza św. na zakończenie roku dla pozostałych klas. Jeśli by ktoś czuł obawy przez koronawirusem, może uczestniczyć w tej Mszy św. poprzez transmisję internetową. Zachęcamy do udziału.
 6. W sobotę o godz. 17.00 spotkanie przy grillu dla chętnych ministrantów, lektorów i DSM.
 7. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 Msza św. jubileuszowa naszego rodaka ks. kanonika Władysława Szukały w 65 rocznicę święceń kapłańskich. O godz. 14.00 spotkanie Rady Parafialnej na plebani. Serdecznie zapraszamy.
 8. W ubiegłą niedzielę na inwestycje prowadzone w naszej parafii zebraliśmy 25.365 złotych. Bóg zapłać wszystkim za te ofiary jak również te, które wpłynęły na nasze konto parafialne.
 9. Jak już zapewne wam wiadomo, decyzją ks. Biskupa Ordynariusza od 9.08.2020 r. ks. Marek Bołoz, dotychczasowy wikariusz w parafii Pustynia został mianowany proboszczem parafii Śmigno/koło Tarnowa. Księdzu Markowi życzymy wielu łask w nowej parafii oraz opieki Matki Bożej. Mszę św. dziękczynną za 7 lat posługi w tej parafii ks. Marek będzie sprawował 2.08.2020 r. o godz. 11.00.
  Na miejsce ks. Marka został mianowany nowo wyświęcony w tym roku ks. Jakub Zagórski, który od 1.09 obejmie funkcję wikariusza naszej parafii.
 10. Dziękujemy rodzicom dzieci I-komunijnych za wysprzątanie, przystrojenie kwiatami oraz uporządkowanie otoczenia wokół kościoła na Uroczystość I Komunii św. Bóg zapłać. W przyszłą sobotę do przystrojenia ołtarzy prosimy:
  Główny: ul. Mościckiego od P. Zofii i Józefa Darłak do Elżbiety i Marka Grzyb.
  Serca PJ:
  od rodziny Anny Kosela do Grażyny Jedynak.
  M.B. Częstochowskiej: od rodziny Agaty Ciak do Eweliny Piecuch.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym można przeczytać o praktyce nabożeństw pierwszopiatkowych i ich znaczeniu w duszpasterstwie. W zakrystii można jeszcze dziś dokonać wpłaty na II półrocze na prenumeratę „Rycerz Niepokalanej” oraz Promyczek Dobra.
 12. Intencje Mszy św. na ten tydzień zostaną zamieszczone na naszej stronie parafialnej oraz wywieszone w gablocie przed kościołem.

2019, Parafia Świętego Stanisława w Pustyni.