OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 19.09.2021 r.

25 Niedziela zwykła

Przeżywamy 25 Niedzielę zwykłą. Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu. Naszą modlitwą wspierajmy media katolickie, by dobrze wykorzystywały swoją misję w przekazie Ewangelii. Ofiary składane do puszek przeznaczone są na UPJP II w Krakowie i Tarnowie. Bóg zapłać za te ofiary.

Wspomnienie tygodnia:

 • W poniedziałek - św. Andrzeja, Pawła i Towarzyszy męcz. koreańskich
 • Wtorek – św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty
 • Czwartek – św. Pio, kapłana
 1. W środę na Mszę świętą wieczorną zapraszamy dzieci kl. III wraz z rodzicami, na comiesięczne spotkanie przygotowujące do Sakramentu Pokuty i Eucharystii.
 2. W piątek po Mszy św. wieczornej zbiórka lektorów.
 3. W sobotę o godz. 16.00 spotkanie ministrantów, lektorów i DSM. Serdecznie zapraszamy.
 4. W ubiegłą niedzielę na prowadzone inwestycje w naszej parafii zebraliśmy łącznie z przelewami na konto parafialne 16.220 zł. Bóg zapłać wszystkim za te ofiary. Jak zapewne zauważyliście, wokół kościoła jest przywożona ziemia. Potrzebna jest nam ona, by wyrównać plac wokół kościoła od północno-wschodniej strony, który leży niżej od pozostałej części o 30 cm. Przy tej okazji pragnę gorąco podziękować Panu Jerzemu i Mateuszowi Janeczko za przywóz tej ziemi, niezbędnej do wyrównania placu wokół kościoła. Bóg zapłać. W najbliższych dniach, zostaną przywiezione po renowacji dzwony, które chcemy na chwile złożyć tu w kościele, by każdy z was miał okazje zobaczyć je z bliska.
 5. Pragniemy poinformować wszystkich parafian, iż w tym tygodniu 5 chłopców zostało przyjętych do posługi lektora. Gratulujemy tym chłopcom tego wspaniałego wyboru oraz życzymy pięknej i radosnej służby przy ołtarzu Pana Jezusa. Niech słowo Boże które będzie przez nich czytane, zapada głęboko w nasze serca i wyda obfity plon. Dziękujemy rodzicom tych chłopców za troskę wobec naszej wspólnoty, by nie zabrakło w niej dobrych i oddanych lektorów. Bóg zapłać Wam za to.
 6. Dziękuję rodzinom naszej parafii za przystrojenie ołtarzy oraz złożone ofiary na środki czystości. Bóg zapłać. W przyszłą sobotę do przystrojenia ołtarzy prosimy:
 • Główny: Od rodziny Małgorzaty i Piotra Ziarników do Bernadetty i Marka Łabajów.
 • Serca PJ: od rodziny Anny Jasłowskiej do Elżbiety Trojan.
 • M.B. Częstochowskiej: od rodziny Doroty Wojtaszek do Magdaleny Piecuch.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym możemy przeczytać m.in. o aktualnych objawieniach Matki Bożej w La Salette. W zakrystii można nabywać kalendarze rolnicze oraz kalendarze ścienne. Jest również do odebrania prenumerata: Rycerz Niepokalanej oraz „Promyczek Dobra”.

Intencje Mszy św. na ten tydzień wywieszone są w gablocie przed kościołem oraz zostaną zamieszczone na naszej stronie parafialnej.

2019, Parafia Świętego Stanisława w Pustyni.