OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 18.07.2021 r.

XVI Niedziela Zwykła

Przeżywamy 16 Niedzielę zwykłą. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na WSD w Tarnowie. Bóg zapłać za te ofiary.

Wspomnienie tygodnia:

Czwartek: święto św. Marii Magdaleny

Piątek: święto św. Brygidy, zakon., patronki Europy

Sobota: św. Kingi, dziew., patronki diecezji

  1. W najbliższą niedzielę w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa, przeprowadzana jest w parafiach Akcja przez MIVA Polska św. Krzysztof – 1 gr. za 1 km. Po błogosławieństwie końcowym nastąpi błogosławieństwo pojazdów. Zgromadzone na parkingach samochody, motocykle, rowery i wszelkie inne pojazdy oraz ich kierowców pokropimy wodą święconą by przez wstawiennictwo św. Krzysztofa wyprosić łaskę szczęśliwego dotarcia do celu i szczęśliwego powrotu. Składane przy tej okazji ofiary przeznaczone zostaną na zakup pojazdów dla misjonarzy.
  2. Najbliższa niedziela będzie również obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie. Po Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek, które zostaną przekazane poszkodowanym za pośrednictwem Caritas Polska.
  3. W ubiegłą niedzielę na prowadzone inwestycje w naszej parafii zebraliśmy łącznie z przelewami na konto parafialne 15.875 zł. Bóg zapłać wszystkim za te ofiary.
  4. Dziękuję rodzinom naszej parafii za przystrojenie ołtarzy. Bóg zapłać. W przyszłą sobotę do przystrojenia ołtarzy prosimy:
  • Główny: Od rodziny Zofii i Józefa Darłak do Elżbiety i Marka Grzybów.
  • Serca PJ: od rodziny Moniki Frankiewicz do Krystyny Sak.
  • M.B. Częstochowskiej: od rodziny Adeli Mazur do Elżbiety Kusibab.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym warto przeczytać, jaka jest prawda o odkrytych grobach indiańskich dzieci w Kanadzie i jakie są przyczyny podpalania kościołów w tym kraju.

Intencje Mszy św. na ten tydzień wywieszone są w gablocie przed kościołem oraz zostaną zamieszczone na naszej stronie parafialnej.

2019, Parafia Świętego Stanisława w Pustyni.