OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 17.10.2021 r.

Przeżywamy 29 Niedzielę Zwykłą. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych szczególnie dzieci i młodzież. W dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00.

Wspomnienie tygodnia:

• poniedziałek – święto św. Łukasza, Ewangelisty.
  • środa – św. Jana Kantego, kapł. Po nabożeństwie różańcowym zapraszamy młodzież na kolejne spotkanie grupy apostolskiej.
  • piątek – św. Jana Pawła II, papieża. Na Mszę św. i spotkanie zapraszamy młodzież z kl.8 przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  1. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Niedzielę Misyjną. Składka w tym dniu przeznaczona jest na misje.
  2. W ubiegłą niedzielę na prowadzone inwestycje w naszej parafii zebraliśmy łącznie z przelewami na konto parafialne 21.345 zł. Bóg zapłać wszystkim za te ofiary.
  3. Jak zauważyliście, zostały zakończone prace związane z parkingiem parafialnym. Cieszę się, że dzięki tej inwestycji wielu parafian może bezpiecznie i bardzo blisko zaparkować swoje samochody. Nowy parking może pomieścić około 40 samochodów. Mam jednak gorącą prośbę, by parkowane samochody ustawiać blisko siebie tak, by jak najwięcej parafian mogło skorzystać z przygotowanych miejsc. W najbliższym czasie przedstawię koszt wspomnianej inwestycji i dalszy plan prac w naszej parafii.
  4. Po każdej dzisiejszej Mszy św. przeprowadzany jest kiermasz słodkości zorganizowany przez DSM oraz młodzież naszej parafii. Zebrane środki przekazane zostaną na kosztowne leczenie i rehabilitacje Pana Andrzeja Kłóska. Bóg zapłać wszystkim za wszelkie wsparcie.
  5. Przypominamy, że na stoliku za ławkami z tyłu kościoła, można zabrać kartki na wypominki.
  6. Dziękuję rodzinom naszej parafii za przystrojenie ołtarzy oraz złożoną ofiarę na środki czystości. Bóg zapłać. W przyszłą sobotę do przystrojenia ołtarzy prosimy:
  • Główny: Od rodziny Krystyny Krasoń do Janiny i Bolesława Konefałów.
  • Serca PJ: od rodziny Stanisławy Knot do Alicji Orłowskiej.
  • M.B. Częstochowskiej: od rodziny Zofii Słota do Andrzeja Hofmana.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym możemy przeczytać m.in. o świętych nauczycielach oraz świadectwo amerykańskiego dziennikarza, który z islamu nawrócił się na katolicyzm. W zakrystii można nabyć kalendarze rolnicze oraz kalendarze ścienne.