OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 14.11.2021r

33 Niedziela zwykła

Przeżywamy 33 Niedzielę Zwykłą. Światowy Dzień Ubogich. Po Mszach świętych w naszym sklepiku parafialnym Panie z Caritasu będą rozprowadzać „chlebki miłosierdzia”. Ofiary przeznaczane są na pomoc ubogim. Można również zabrać torbę charytatywną i wypełnić ją produktami żywnościowymi, które zostaną rozdane przed świętami Bożego Narodzenia ubogim rodzinom naszej wspólnoty. Dziś również wypada dzień solidarności z Kościołem Prześladowanym. Ofiary składane podczas Mszy św., przeznaczone są na prowadzone inwestycje w naszej parafii, a ofiary składane do puszek przeznaczone zostaną na „Kościół w potrzebie”. Bóg zapłać.

Wspomnienie tygodnia:

środa – św. Elżbiety Węgierskiej, zak.

czwartek – bł. Karoliny Kózkówny, dziew. i męcz.

sobota – św. Rafała Kalinowskiego, kapł.

  1. W środę o godz. 16.00 zbiórka ministrantów.
  2. W piątek na Msze święta i spotkanie zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas siódmych i ósmych.
  3. W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. W nawiązaniu do Apelu Przewodniczącego KEP, składane ofiary do puszek w przyszłą niedzielę, przeznaczone zostaną jako pomoc parafiom przyjmującym migrantów na granicach naszego kraju.
  4. Dziękuję rodzinom naszej parafii za przystrojenie ołtarzy oraz złożone ofiary na środki czystości. Bóg zapłać. W przyszłą sobotę do przystrojenia ołtarzy prosimy:
  • Główny: Od rodziny Ireny i Andrzeja Myśliwców do Marii i Stanisława Pociasków.
  • Serca PJ: od rodziny Mariusza Zięby do Eleonory Szczerbińskiej.
  • M.B. Częstochowskiej: od rodziny Małgorzaty Ciołek do Celiny Wójcik.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym możemy przeczytać m.in. o tym, dlaczego papież ustanowił Dzień Ubogich.

W zakrystii można nabyć kalendarze rolnicze, ścienne oraz misyjne.

Intencje Mszy św. na ten tydzień wywieszone są w gablocie przed kościołem oraz zostaną zamieszczone na naszej stronie parafialnej. Ks. Wiesław Susz poza parafią będzie sprawował Msze św. za śp. Edwarda Jarosza. Zamieszczone są one również na naszej stronie parafialnej.

W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności: + Krystyna Marć. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu…

Źródło grafiki: https://fatherdylanjames.blogspot.com/2012_11_01_archive.html

2019, Parafia Świętego Stanisława w Pustyni.