Ogłoszenia Parafialne - 14.06.2020

11 Niedziela Zwykła

  1. Przeżywamy Niedzielę w Oktawie Bożego Ciała. Po Mszy św. o godz. 11.00 procesja Eucharystyczna. Zachęcamy również do udziału w procesjach w oktawie Bożego Ciała po Mszy św. o godz. 18.00. Ofiary składane dziś na tacę przeznaczone są na prowadzone inwestycje w naszej parafii, a ofiary składane do puszek przeznaczone będą na UP JPII w Krakowie i Tarnowie. Bóg zapłać za te ofiary.
  2. W środę: wspominamy św. Brata Alberta Chmielowskiego. Na Mszę św. i nowennę do MBNP zapraszamy dzieci z kl. III z naszej parafii przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św.
  3. Czwartek: Zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po procesji poświęcenie wianków z ziół i kwiatów oraz błogosławieństwo dzieci. Ponieważ w obecnym stanie prawnym nie możemy błogosławić dzieci przez nałożenie rąk, dlatego będziemy błogosławić Najświętszym Sakramentem na wzór błogosławieństwa lurdskiego.
  4. Piątek: Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. W tym dniu nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. O godz. 15.00 spowiedź dla dzieci I-komunijnych ich rodziców i chrzestnych o godz. 15.00.
  5. Sobota: W naszej parafii Uroczystość I Komunii świętej. Na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy rodzinę dzieci I komunijnych, pozostałych parafian zapraszamy do połączenia się z nami poprzez transmisję internetową.
  6. Niedziela: Diecezjalne Święto Rodziny. Na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy małżonków naszej parafii, podczas której będziemy się modlić za wszystkie rodziny naszej parafii oraz dokonamy odnowień przyrzeczeń małżeńskich. Zapraszamy.
  7. Bardzo gorąco dziękuję mieszkańcom: Pustyni, Kozłowa oraz ul. Wierzbowej za przygotowanie i piękne przystrojenie ołtarzy na uroczystość Bożego Ciała. Dziękuję Panu organiście, szafarzom, dziewczynkom sypiącym kwiaty, chłopcom z dzwonkami, LSO i DSM, noszącym feretrony, baldachim, sztandar oraz wszystkim parafianom którzy brali i będą brać udział w tych uroczystych procesjach Eucharystycznych. Bóg zapłać. Bardzo gorąco dziękuję Przewodniczkom DSM oraz ministrantom za pomoc przy zamiataniu chodnika wokół kościoła po procesjach w Oktawie Bożego Ciała. Bóg zapłać.
  8. Dziękuję Pani Sylwii za wysprzątanie naszego kościoła. Bóg zapłać. Ponieważ w tym tygodniu będziemy przeżywać w naszej parafii uroczystość I Komunii św., kościół do tej uroczystości przygotowują rodzice dzieci I-komunijnych.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym który jest wystawiony za ławkami z tyłu kościoła, można przeczytać m.in. o cudzie za wstawiennictwem Karola de Foucauld oraz o projektantce mody, która została siostrą zakonną. W zakrystii można dokonać wpłaty na II półrocze na prenumeratę „Rycerz Niepokalanej” oraz Promyczek Dobra.
  10. Intencje Mszy św. na ten tydzień zamieszczone są na naszej stronie parafialnej oraz wywieszone w gablocie przed kościołem.

2019, Parafia Świętego Stanisława w Pustyni.