Ogłoszenia Parafialne - 14.02.2021

6 Niedziela Zwykła

  1. Dziś 6 Niedziela zwykła. W naszej parafii sprawowane jest nabożeństwo 40-godzinne. Ofiary składane na tacę, przeznaczone są na prowadzone inwestycje w naszej parafii. Bóg zapłać wszystkim za te ofiary.
  2. W najbliższą środę – Środa Popielcowa. Rozpoczynamy czas Wielkiego Postu i czas Komunii św. wielkanocnej. Msze św. o godz. 7.00, 15.00 i 17.00 z obrzędem posypania głów popiołem na znak pokuty. W środę popielcową obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych oraz post ścisły. Przypominamy, że abstynencja od pokarmów mięsnych obejmuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia. Post ścisły czyli tylko 3-krotny posiłek w ciągu dnia, z których jeden jest do syta, obowiązuje wszystkich pomiędzy 18-tym a 60-tym rokiem życia. Zachęcamy rodziców, aby dzieci nie związane jeszcze prawem postu i wstrzemięźliwości, wprowadzali stopniowo w autentycznego ducha pokuty. Przypominamy jednocześnie, że przez cały Wielki Post obowiązuje powstrzymywanie się od zabaw.
    Ofiary składane w tym dniu, przeznaczone są na cele charytatywne, jako jałmużna wielkopostna.
  3. W piątek – Droga Krzyżowa dla dzieci i starszych o godz. 16.30 (a po niej Msza św.) i o godz. 19.00 na którą zapraszamy młodzież kl. 8 przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania i tych wszystkich którzy później kończą pracę (a po niej komunia św.). Serdecznie zapraszamy. Niech te nabożeństwa pokutne, przygotują nas do dobrego przeżycia Triduum Paschalnego.
  4. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 Gorzkie Żale wraz z kazaniem pasyjnym a bezpośrednio po nich Msza św. Składka przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
  5. Dziękuję Pani Sylwii za wysprzątanie naszego kościoła oraz Panu Marcinowi za odśnieżenie wokół kościoła i parkingu. Dziękuję również rodzinom które przystroiły ołtarze kwiatami oraz złożyły ofiarę na dekorację Wielkiego Postu. Bóg zapłać.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym można przeczytać m.in.: Jak dobrze zacząć Wielki Post.

Intencje Mszy św. na ten tydzień wywieszone są w gablocie przed kościołem oraz zostaną zamieszczone na naszej stronie parafialnej.

2019, Parafia Świętego Stanisława w Pustyni.