OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 13.09.2021 r.

1. Przeżywamy 24 Niedzielę Zwykłą. Rozpoczyna się Tydzień Wychowania w Polsce. Trwa odpust ku czci Matki Bożej Zawadzkiej. O godz. 11.00 uroczysta Msza św. dożynkowa z poświęceniem wieńców żniwnych i ziarna siewnego. Również z naszej parafii udadzą się delegacje z wieńcami na tę uroczystość. Zapraszamy do licznego udziału w tej Mszy św.

2. Wspomnienie tygodnia:

• Poniedziałek – po Mszy św. wieczornej nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy do udziału w tym nabożeństwie.
  • Wtorek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Po Mszy św. wieczornej Droga Krzyżowa. Serdecznie zapraszamy.
  • Środa – NMP Bolesnej.
  • Czwartek – św. Korneliusza, pap. i Cypriana, bp., męcz.
  • Sobota – św. Stanisława Kostki, zak., patrona Polski.

3. W przyszłą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ofiary do puszek przeznaczone są na UP JP II w Krakowie i Tarnowie.

4. Dziękuję rodzinom naszej parafii za przystrojenie ołtarzy oraz złożone ofiary na środki czystości. Bóg zapłać. W przyszłą sobotę do przystrojenia ołtarzy prosimy:

• Główny: Od rodziny Małgorzaty Gurga do Agaty i Damiana Guziec.
  • Serca PJ: od rodziny Lucyny Charchut do Marioli Świętoń.
  • M.B. Częstochowskiej: od rodziny Zbigniewa Sieradzkiego do Adama Jamróga.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym możemy przeczytać m.in. o nowych błogosławionych: kardynale Stefanie Wyszyńskim i matce Elżbiecie Róży Czackiej. W zakrystii można nabywać kalendarze rolnicze oraz kalendarze ścienne. Jest również do odebrania prenumerata: „Promyczek Dobra”.

6. Intencje Mszy św. na ten tydzień wywieszone są w gablocie przed kościołem oraz zostaną zamieszczone na naszej stronie parafialnej.

7. Poza parafią będą sprawowane Msze św. za śp. Teresę Prokop, Czesławę Róg, Halinę Szczepanik. Wszystkie te Msze św. zamieszczone są na naszej stronie parafialnej.