Ogłoszenia Parafialne - 13.09.2020

24 Niedziela Zwykła

 1. Przeżywamy 24 Niedzielę Zwykłą. Rozpoczyna się X Tydzień Wychowania w Polsce. Na prośbę Papieża Franciszka, składane dziś ofiary do puszek przeznaczone są na pomoc dla Grobu Pańskiego w Ziemi Świętej. Dziś z racji Uroczystości 100-rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej w Zawadzie, nie będzie nabożeństwa fatimskiego. Wszystkich czcicieli Matki Bożej zapraszamy do odmówienia różańca św. do Zawady. Dziś nie będzie również Mszy św. o godz. 11.00
 2. Wspomnienie tygodnia:
  Poniedziałek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Po Mszy św. wieczornej Droga Krzyżowa. Serdecznie zapraszamy.
  Wtorek – NMP Bolesnej. Na Mszę świętą wieczorną zapraszam dzieci kl. III wraz z rodzicami, na comiesięczne spotkanie przygotowujące do Sakramentu Pokuty i Eucharystii. O godz. 17.00 spotkanie ministrantów.
  Środa – św. Korneliusza, pap. i Cypriana, bp., męcz. Po Mszy św. zapraszamy lektorów na spotkanie formacyjne.
  Piątek – św. Stanisława Kostki, zak., patrona Polski. Po Mszy św. wieczornej odbędzie się pierwsze spotkanie Grupy Apostolskiej na które zapraszamy młodzież klas 7, 8 oraz ze Szkół ponadpodstawowych.
 3. W przyszłą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ofiary składane na tacę, przeznaczone zostaną na inwestycje prowadzone w naszej parafii. Ofiarą do puszek wspieramy UP JP II w Krakowie i Tarnowie.
 4. Dziękuję Panu Januszowi i Krzysztofowi za prace elektryczne na rzecz parafii, a także Panu Marcinowi Orkiszowi, Sylwkowi Szukale, Pawłowi Grabcowi, Czesławowi Matei, Dominikowi Grzybowi, którzy w ostatni wtorek pomogli w wyrwaniu i uporządkowaniu korzeni po tujach. Bóg zapłać.
 5. Dziękuję Pani Sylwii za wysprzątanie kościoła oraz rodzinom które przystroiły ołtarze kwiatami i złożyły ofiarę na środki czystości. Bóg zapłać. W przyszłą sobotę do przystrojenia ołtarzy prosimy:
  Główny: Pustynia od rodziny Elżbiety Rusin do rodziny Alfredy i Józefa Łabajów
  Serca PJ: od Pana Mariusza Zięby do Pani Eleonory Szczerbińskiej
  M.B. Częstochowskiej: od rodziny Haliny Chmura do rodziny Leokadii Sieradzkiej
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym, który jest wystawiony za ławkami z tyłu kościoła, można przeczytać o tym, że przebaczenie winowajcy to nie tylko akt łaski wobec niego, ale przede wszystkim źródło szczęścia dla przebaczającego.
 7. W gablocie przed kościołem zamieszczone są informacje na temat:
  XXVI Ogólnopolskiej Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin na Jasna Górę
  Zapisów na Diecezjalne Studium Rodziny
  Spotkania grup Apostolskiego Dzieła Pomocy dla Czyśćca Diecezji Tarnowskiej
  Wniosków o przyznanie pomocy dla rolników dotkniętych kryzysem COVID-19.
 8. Intencje Mszy św. na ten tydzień wywieszone są w gablocie przed kościołem oraz zostaną zamieszczone na naszej stronie parafialnej

2019, Parafia Świętego Stanisława w Pustyni.