OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 10.10.2021 r.

28 Niedziela zwykła

Dziś 28 Niedziela zwykła. W całej Polsce przeżywamy Dzień Papieski. Składane ofiary do puszek w dniu dzisiejszym, przeznaczone są na stypendium dla młodzieży z niezamożnych rodzin. Bóg zapłać również za ofiary składane podczas Mszy św., które przeznaczone są na prowadzone inwestycje w naszej parafii.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych. W dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00.

Wspomnienie tygodnia:

  • Środa – bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana. O godz. 16.00 spotkanie ministrantów. Po Mszy św. wieczornej, będzie sprawowane ostatnie już w tym roku nabożeństwo fatimskie. Serdecznie wszystkich zapraszamy do udziału w tym nabożeństwie. Na godzinę 18.30 zapraszamy młodzież z klas 7, 8 i starszą na spotkanie młodzieżowej grupy apostolskiej.
  • Piątek – św. Teresy od Jezusa. Po Mszy św. wieczornej zbiórka lektorów.
  • Sobota – św. Jadwigi Śląskiej.
  1. W najbliższą niedzielę, po każdej Mszy św. zostanie zorganizowany jest kiermasz słodkości przez DSM oraz młodzież naszej parafii. Zebrane środki przekazane zostaną na kosztowne leczenie i rehabilitacje Pana Andrzeja Kłóska, który jest z spokrewniony z naszą wspólnotą parafialną. Bóg zapłać wszystkim za wszelkie wsparcie.
  2. Zbliża się miesiąc listopad. Czas pamięci o naszych bliskich zmarłych. W naszej parafii będziemy polecać ich Bożemu Miłosierdziu przez całą Oktawę Wszystkich Świętych odmawiając różaniec i czytając wypominki listopadowe oraz przez cały rok czytając wypominki roczne przed Mszą św. o godz. 7.00. Można już dziś zabrać przegotowane kartki na wypominki, które wystawione są na stoliku za ławkami z tyłu kościoła. Bardzo prosimy by pisać je w miarę wyraźnie. Polecajmy również naszych bliskich zmarłych w codziennej modlitwie przy pacierzu, ale również zyskując odpusty za zmarłych.
  3. Dziękuję rodzinom naszej parafii za przystrojenie ołtarzy. Bóg zapłać. W przyszłą sobotę do przystrojenia ołtarzy prosimy:
  • Główny: Od rodziny Elżbiety Rusin do Józefa Łabaja.
  • Serca PJ: od rodziny Alicji Hubert do Stanisławy Job.
  • M.B. Częstochowskiej: od rodziny Moniki Książek do Krystyny Grzyb.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym możemy przeczytać m.in. o rozpoczynającym się w Rzymie Synodzie Biskupów. W zakrystii można nabyć kalendarze rolnicze oraz kalendarze ścienne.

Intencje Mszy św. na ten tydzień wywieszone są w gablocie przed kościołem oraz zostaną zamieszczone na naszej stronie parafialnej.

2019, Parafia Świętego Stanisława w Pustyni.