Ogłoszenia Parafialne - 10.05.2020

5 Niedziela Wielkanocna

  1. Przeżywamy 5 Niedzielę Wielkanocną. W naszej parafii przeżywamy Uroczystość Odpustową ku czci św. Stanisława BM, patrona naszej parafii. Serdecznie witamy wszystkich parafian jak i przybyłych gości zgromadzonych w naszej świątyni jak również uczestniczących w tej Mszy św. poprzez transmisję internetową i zapraszamy do wspólnej modlitwy. W naszej wspólnocie parafialnej witam również ks. dr Piotra Cebulę, Dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin, Sekretarza Generalnego V Synodu Diecezji Tarnowskiej. Bóg zapłać za Słowo Boże skierowane do nas podczas tej uroczystości odpustowej.
  2. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na inwestycje i utrzymanie naszego kościoła. Wszystkim składam gorące Bóg zapłać za te ofiary, jak również za ofiary, które wpłynęły na nasze konto parafialne.
  3. W środę po Mszy św. wieczornej rozpoczęcie nabożeństw fatimskich. Z powodu pandemii nie będzie procesji, a Panią z Fatimy uczcimy modlitwą różańcową w kościele. Zapraszamy do udziału w tym nabożeństwie.
  4. W sobotę obchodzimy święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski.
  5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. porannej, zmiana tajemnic różańcowych.
  6. Pani Sylwii gorąco dziękuję za wysprzątanie naszego kościoła. Bóg zapłać. Pragnę również gorąco podziękować pewnej rodzinie z Kozłowa za przystrojenie kwiatami naszej świątyni na Uroczystość Odpustową. Bóg zapłać. Gorące Bóg zapłać składam również parafianom: Paniom i Panom z Kozłowa za pomoc przy plewieniu i koszeniu trawy wokół kościoła. Do tej pory przy koszeniu pomagali więźniowie, ale z powodu epidemii, nie mogą opuszczać Zakładu Karnego. Dlatego pragnę na przyszłość prosić kilka osób, kiedy trawa podrośnie o pomoc przy koszeniu. Postarajmy się zadbać o nasz kościół parafialny z którego wszyscy korzystamy oraz o jego otoczenie, bo to jest nasze wspólne dobro.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym, który jest wystawiony za ławkami z tyłu kościoła, możemy przeczytać piękny artykuł o św. Stanisławie BM – Patronie naszego Kościoła. W zakrystii jest również do odebrania prenumerata Rycerza Niepokalanej oraz Promyczka Dobra.
  8. Intencje Mszy św. na ten tydzień zamieszczone są na naszej stronie parafialnej oraz wywieszone w gablocie przed kościołem.

2019, Parafia Świętego Stanisława w Pustyni.