OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 07.11.2021r.

32 Niedziela zwykła

Przeżywamy 32 Niedzielę Zwykłą. Pierwszą niedzielę miesiąca. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na cele diecezjalne. Bóg zapłać za te ofiary. O godz. 15.30 różaniec za zmarłych połączony z wypominkami. Jutro natomiast ostatni różaniec w oktawie Wszystkich Świętych połączony z wypominkami o godz. 16.30. Przypominamy również, że przez cały listopad przed Mszą niedzielną o godz. 7.00 czytane będą wypominki listopadowe, a od grudnia wypominki roczne.

Wspomnienie tygodnia:

 • Wtorek – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
 • Środa – św. Leona Wielkiego, pap. i dok. Kość. O godz. 16.00 zbiórka aspirantów.
 • Czwartek – św. Marcina, bp. Narodowe Święto Niepodległości. O godz. 17.00 Msza św. w intencji naszej Ojczyzny.
 • Piątek – św. Jozafata, bpa i męcz.
 • Sobota – św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, męcz.
 1. W środę. na Mszę św. zapraszamy dzieci kl. III przygotowujące się do I Komunii św.
 2. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Ubogich. Po Mszach świętych w naszym sklepiku przy kościele będzie można nabyć „chlebki miłosierdzia”. Ofiarując co najmniej 5 zł, otrzymamy taki „chlebek miłosierdzia” – symboliczny znak otwartego serca. Wszystkie zebrane ofiary przeznaczane są na pomoc ubogim. Po porannej Mszy św. zmiana tajemnic różańca św. dla kobiet i mężczyzn. Ofiary składane w tym dniu na tace, przeznaczone będą na inwestycje prowadzone w naszej parafii.
 3. Tarnowski Wolontariat Misyjny organizuje zbiórkę artykułów spożywczych i szkolnych na paczki mikołajkowe dla dzieci ze świetlicy w parafii Rzęsna na Ukrainie oraz podopiecznych Fundacji „Dajmy Nadzieję” we Lwowie. W naszej parafii zbiórka odbywać się będzie w sklepach Lewiatan, Spar oraz Delikatesy Centrum przez najbliższe dwa tygodnie. Można również wesprzeć materialnie zakup zmywarki dla Ośrodka Duszpasterskiego dla dzieci i młodzieży w Lubelli na Ukrainie. Więcej informacji można uzyskać na plakacie w gablocie parafialnej.
 4. Dziękuję rodzinom naszej parafii za przystrojenie ołtarzy oraz złożone ofiary na środki czystości. Bóg zapłać. W przyszłą sobotę do przystrojenia ołtarzy prosimy:
 • Główny: Od rodziny Haliny i Marka Kopalów do Sylwii i Mariusza Ziębów.
 • Serca PJ: od rodziny Beaty Golonki do Eweliny Żdżałki.
 • M.B. Częstochowskiej: od rodziny Kazimiery Maca do Grzegorza Płoch.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym polecamy opowieść o niezwykłym małżeństwie – Józefinie i Emilu Mikach, którzy 80 lat temu za miłość do Polski zapłacili najwyższą cenę.

W zakrystii jest do odebrania nowa prenumerata: Rycerz Niepokalanej oraz Promyczek Dobra. Można również nabyć kalendarze rolnicze, ścienne oraz misyjne.

Intencje Mszy św. na ten tydzień wywieszone są w gablocie przed kościołem oraz zostaną zamieszczone na naszej stronie parafialnej.

W tym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności: + Marian Draus. Polećmy go miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu ….

Źródło grafiki: https://katowice.dominikanie.pl/

2019, Parafia Świętego Stanisława w Pustyni.