Ogłoszenia Parafialne - 06.09.2020

23 Niedziela Zwykła

 1. Przeżywamy 23 niedzielę zwykłą. Trwa tygodniowy odpust ku czci Narodzenia NMP w Zawadzie. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na cele diecezjalne. Bóg zapłać za te ofiary.
 2. We wtorek Uroczystość Narodzenia NMP, głównej patronki diecezji. Po Mszy św. o godz. 18.00 poświęcenie ziarna siewnego.
 3. W środę odbędzie się Pielgrzymka z naszej parafii do Sanktuarium Matki Bożej w Zawadzie. W naszą pielgrzymią drogę wyruszymy o godz. 15.30 z przed kościoła. Z powodu ograniczeń, liczba uczestników nie może przekroczyć 150 osób. Zapraszamy do udziału w tej pielgrzymce. W tym dniu nie będzie w naszym kościele Mszy św. popołudniowej, a zamówiona intencja będzie sprawowana w Zawadzie.
 4. W piątek na Mszę św. i spotkanie które będzie po Mszy św. zapraszamy młodzież z kl. 8, przygotowującą się w tym roku do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
 5. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Tydzień Wychowania w Polsce. Po Mszy o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych dla kobiet i mężczyzn. Z powodu Tygodniowego Odpustu w Zawadzie składka inwestycyjna została przeniesiona na trzecią niedzielę miesiąca, czyli na 20 września.
 6. Pragnę gorąco podziękować juniorskiej grupie strażaków z Pustyni wraz z opiekunem, Panem Krzysztofem za pomoc przy uporządkowaniu obejścia wokół naszego kościoła a także Panu Dariuszowi za ofiarowanie naszej parafii sprzętu do utrzymania czystości powierzchni. Bóg zapłać.
 7. Dziękuję Pani Sylwii za wysprzątanie kościoła a także dzisiejszym nowożeńcom oraz rodzinom które przystroiły ołtarze kwiatami i złożyły ofiarę na środki czystości. Bóg zapłać. W przyszłą sobotę do przystrojenia ołtarzy prosimy:
  - Główny: Pustynia od rodziny Haliny Zięba do rodziny Bernadetty i Krzysztofa Mików
  - Serca PJ: od Pani Beaty Golonka do Pani Eweliny Żdżałka
  - M.B. Częstochowskiej: od rodziny Stanisławy Cielak do rodziny Marii i Eugeniusza Gąsiorów
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym, który jest wystawiony za ławkami z tyłu kościoła, można przeczytać o szkolnych lekcjach religii, które nie miały zastąpić katechezy parafialnej, ale miały być jej dopełnieniem. W zakrystii jest do odebrania prenumerata Rycerza Niepokalanej.
 9. Intencje Mszy św. na ten tydzień wywieszone są w gablocie przed kościołem oraz zostaną zamieszczone na naszej stronie parafialnej.

2019, Parafia Świętego Stanisława w Pustyni.