Ogłoszenia Parafialne - 07.02.2021

5 Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy 5 Niedzielę zwykłą. W naszej parafii po Mszy św. o godz. 11.00 – w ramach czterdziestogodzinnego nabożeństwa – wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja do godz. 16.00. Porządek adoracji taki sam jak w ubiegłą niedzielę. Ofiary składane na tacę, przeznaczone są na cele diecezjalne do dyspozycji ks. Biskupa. Bóg zapłać za te ofiary.
  2. We wtorek na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami.
  3. W środę – św. Scholastyki, dziew.
  4. W czwartek – Światowy Dzień Chorego. NMP z Lurdes.
  5. W piątek po Mszy św. zbiórka lektorów. Przy tej okazji pragniemy poinformować, że od Wielkiego Postu rozpocznie się w naszej parafii kurs lektorski na który zapraszamy chętnych chłopców także tych którzy nie są ministrantami, a chcieliby zostać lektorami i czytać Słowo Boże. Serdecznie tych chłopców zapraszamy.
  6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. porannej zmiana tajemnic różańcowych dla kobiet i mężczyzn. Ofiary w tym dniu przeznaczone są na inwestycje prowadzone w naszej parafii.
  7. Dziękuję Pani Sylwii za wysprzątanie naszego kościoła oraz rodzinom które przystroiły ołtarze kwiatami i złożyły ofiarę na środki czystości. Bóg zapłać. W przyszłą sobotę do przystrojenia ołtarzy prosimy:
    Główny: Od rodziny Janiny i Urszuli Świstak do Janiny i Czesława Pietruchów.
    Serca PJ: od rodziny Lucyny Charchut do Marioli Świętoń.
    M.B. Częstochowskiej: od rodziny Krystyny Rogowskiej do Anny Partacz.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym można przeczytać m.in. dlaczego coraz więcej dzieci i młodzieży wymaga pomocy psychiatry dziecięcego.
  9. Intencje Mszy św. na ten tydzień wywieszone są w gablocie przed kościołem oraz zostaną zamieszczone na naszej stronie parafialnej.
  10. Informacja:

Apel dotyczący smogu. Na podstawie badań normy zanieczyszczeń powietrza w naszej okolicy okolicach przekroczyły w tym sezonie 800% normy. Dlatego gorący apel by:

- śledzić jakość powietrza i nie wychodzić oraz nie otwierać okien w dni z przekroczonymi normami;

- Jeśli to możliwe, wymienić piec na ogrzewanie przyjazne powietrzu (można skorzystać z programów dotacyjnych);

- Więcej informacji na ten temat można znaleźć w broszurach które wystawione są za ławkami z tyłu kościoła.