OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 05.09.2021 r.

1. Przeżywamy 23 niedzielę zwykłą. Dzień Solidarności z Afgańczykami. Ofiarą do puszek wspieramy dziś wszystkich prześladowanych w tym kraju. Składka przeznaczona jest na cele diecezjalne. Bóg zapłać za te ofiary.
  2. W środę Uroczystość Narodzenia NMP, głównej patronki diecezji. Po Mszy św. porannej poświęcenie ziarna siewnego. W tym dniu udamy się z Pielgrzymką do Sanktuarium Matki Bożej w Zawadzie. W naszą pielgrzymią drogę wyruszymy o godz. 16.00 z przed kościoła. Zapraszamy do udziału w tej pielgrzymce. W tym dniu nie będzie w naszym kościele Mszy św. popołudniowej, a zamówiona intencja będzie sprawowana w Zawadzie.
  3. W piątek o godz. 17.00 zbiórka ministrantów. Na to spotkanie zapraszamy również chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami w naszej parafii. Po Mszy św. wieczornej zbiórka lektorów.
  4. W najbliższą sobotę 11 września odbędzie się pierwsze powakacyjne spotkanie DSM. Zapraszamy wszystkie dziewczynki należące do grupy DSM a także te, które jeszcze nie są a pragną dołączyć do tej grupy i bliżej poznać Matkę Bożą. Spotkania dla DSM odbywają się w każdą sobotę o godz. 9.30 w salce w podziemiach kościoła, a w najbliższych tygodniach w nowej salce na plebani. Serdecznie zapraszamy na to pierwsze spotkanie. Bliższe informacje są zamieszczone w gablocie parafialnej przed kościołem.
  5. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Tydzień Wychowania w Polsce. Po Mszy o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych dla kobiet i mężczyzn. Ofiary składane w tym dniu, przeznaczone zostaną na prowadzone inwestycje w naszej parafii.
  6. Dziękuję rodzinom naszej parafii za przystrojenie ołtarzy oraz złożone ofiary na środki czystości. Bóg zapłać. W przyszłą sobotę do przystrojenia ołtarzy prosimy:
  • Główny: Od rodziny Genowefy Rygiel do Barbary i Zbigniewa Ciebień.
  • Serca PJ: od rodziny Heleny Nowak do Krystyny Partacz.
  • M.B. Częstochowskiej: od rodziny Haliny Chmura do Leokadii Sieradzkiej.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Na stoliku za ławkami wystawiona jest kolejna edycja: „Gościa Extra”, który w całości poświęcony jest nowym błogosławionym: kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu i matce Elżbiecie Róży Czackiej. Cena tego czasopisma wynosi 10 zł. W zakrystii można nabywać kalendarze rolnicze (23 zł) oraz kalendarze ścienne (6 zł.). Jest również do odebrania nowa prenumerata: „Rycerz Niepokalanej”.

W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności: + Teresa Prokop. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu ….