OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 03.10.2021 r.

27 Niedziela zwykła

 1. 27 Niedziela Zwykła. I niedzielę miesiąca. Dzisiejsze ofiary przeznaczone są na cele diecezjalne. Przypominamy, że przez cały miesiąc październik po Mszy św. wieczornej o godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe. W niedzielę zaś nabożeństwo różańcowe po Mszy św. o godz. 16.00. Zapraszamy do licznego udziału w tym nabożeństwie. Przypominamy, że w sobotę Msza św. jest tylko rano, a przez miesiąc październik po rannej Mszy św. nabożeństwo różańcowe.
 2. W poniedziałek wspominamy św. Franciszka z Asyżu.
 3. We wtorek św. Faustynę Kowalską.
 4. W środę na Mszę świętą wieczorną zapraszamy dzieci kl. III wraz z rodzicami, na comiesięczne spotkanie przygotowujące do Sakramentu Pokuty i Eucharystii.
 5. W czwartek wspominamy NMP Różańcową.
 6. W piątek na Msze świętą wieczorną zapraszamy rodziców i uczniów klas 7.
 7. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień Papieski. Po porannej Mszy św. zmiana tajemnic różańca św. dla kobiet i mężczyzn. Ofiary w składane w tym dniu, przeznaczone będą na inwestycje prowadzone w naszej parafii, a ofiary składane do puszek przeznaczone zostaną na stypendium dla młodzieży z niezamożnych rodzin.
 8. W tym roku w naszej parafii do sakramentu bierzmowania przygotowuje się 33 kandydatów z klas 8. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie. Na stoliku obok gazet znajdują się karteczki z imionami kandydatów do sakramentu bierzmowania. Można zabrać jedną karteczkę i w ten sposób otoczyć modlitwą wybranego kandydata.
 9. Jak zapewne zauważyliście w tym tygodniu wróciły po renowacji do naszej parafii dzwony. Po Mszy św. można podejść do nich i zobaczyć je z bliska. Ci którzy z różnych powodów nie mogą przyjść do kościoła, mogą zobaczyć je na naszej stronie parafialnej, gdzie podany jest link do krótkiego filmiku odnowionych dzwonów. Przy tej okazji pragnę gorąco podziękować za pomoc przy rozładowaniu tych dzwonów Panu Marcinowi Orkiszowi i Panu Czesławowi Matei. Bóg zapłać.
 10. Dziękuję rodzinom naszej parafii za przystrojenie ołtarzy oraz złożone ofiary na środki czystości. Bóg zapłać. W przyszłą sobotę do przystrojenia ołtarzy prosimy:
 • Główny: Od rodziny Haliny Zięba do Bernadetty i Krzysztofa Mików.
 • Serca PJ: od rodziny Lidii Żak do Jolanty Stachnik.
 • M.B. Częstochowskiej: od rodziny Krystyny Dolczak do Zdzisławy Borowiec.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym polecamy tekst prostujący nieprawdziwe informacje o autorze obrazu Jezusa Miłosiernego. W zakrystii jest do odebrania nowa prenumerata: „Rycerz Niepokalanej” oraz „Promyczek Dobra”. Można również nabyć kalendarze rolnicze oraz kalendarze ścienne.

Powiatowa Komenda policji przestrzega przed oszustami, podającymi się za funkcjonariuszy Policji. Cały komunikat wywieszony jest w gablocie parafialnej.

Intencje Mszy św. na ten tydzień wywieszone są w gablocie przed kościołem oraz zostaną zamieszczone na naszej stronie parafialnej.

Poza parafią będą sprawowane Msze św. za śp. Józefa Chłopka. Zamieszczone są one na naszej stronie parafialnej.

2019, Parafia Świętego Stanisława w Pustyni.