Niedziela Zmartwychwstania - 04.04.2021r

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 4.04.2021 r.

  1. Przeżywamy Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. w naszym kościele będą sprawowane o godz. 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00 i 16.00. Transmisja Mszy św. z naszej parafii będzie dziś i jutro o godz.10.00 i 11.00. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na cele diecezjalne.
  2. Jutro poniedziałek wielkanocny. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 10.00, 11.00 i 16.00. Składka przeznaczona jest na KUL i UP JPII.
  3. W piątek z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. W przyszłą Niedzielę – Święto Miłosierdzia Bożego. Ofiary składane na tacę, przeznaczone są na prowadzone inwestycje w naszej parafii. Wychodząc z kościoła, ofiarą do puszek można będzie wesprzeć Caritas diecezji tarnowskiej.
  5. Dziękuję rodzinom naszej parafii za przystrojenie ołtarzy kwiatami oraz złożone ofiary na kwiaty. Bóg zapłać. W przyszłą sobotę do przystrojenia ołtarzy prosimy:
  • Główny: Od rodziny Barbary i Bogusława Kipa do Leokadii i Jana Długoszów.
  • Serca PJ: od rodziny Stanisława Trojana do Eweliny Żak.
  • M.B. Częstochowskiej: od rodziny Barbary Koziara do Marii Machowskiej.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym można przeczytać m.in. o zmartwychwstaniu Pana Jezusa oczami Marii Magdaleny. W zakrystii jest do odebrania prenumerata: Promyczek Dobra.

Na stoliku przy wejściu do kościoła – gdyby ktoś zapomniał zabrać – wystawione są maseczki. Można z nich skorzystać.

Na koniec pragnę gorąco podziękować całej wspólnocie parafialnej za uczestnictwo w Triduum Paschalnym. Dziękuję dzieciom, młodzieży, rodzinom, Zespołowi Parafialnemu wraz z ks. Jakubem za włączenie się w Wielkim Poście w przygotowanie Dróg Krzyżowych o godz. 19.00. Dziękuję Wam wszystkim, którzy tak chętnie i licznie przychodziliście na te nabożeństwa. Dziękuję Panom śpiewającym Mękę Pańską, przygotowującym ognisko w Wielką Sobotę. Rodzinom i młodzieży za przygotowanie liturgii w czasie Triduum Paschalnego, Panu organiście, ministrantom i lektorom, DSM, Radzie Parafialnej. Dziękuję Pani Dorocie, Pani Anecie, Panu Ludwikowi za pomoc w przygotowaniu dekoracji – Ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz wszystkim którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w przygotowanie tych Dni Paschalnych. Bóg zapłać.

Bardzo gorąco dziękuję ks. Wiesławowi i ks. Jakubowi za wszelką pomoc podczas Wielkiego Postu. Bóg zapłać.

Intencje Mszy św. na ten tydzień wywieszone są w gablocie przed kościołem oraz zostaną zamieszczone na naszej stronie parafialnej.

W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszły do wieczności: + Halina Wojciechowska i Irena Rak. Polećmy je miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu…

Całej wspólnocie parafialnej jak i przybyłym gościom składam najlepsze życzenia wielkanocne:

Chrystus przez swoje Zmartwychwstanie zwyciężył grzech i śmierć. W niełatwych czasach pandemii pełnych niepewności, potrzebujemy umocnienia i światła nadziei. Niech źródłem pokoju, będzie Wasze serce otwarte na Zbawiciela, który przychodzi w cichości lecz z mocą w Poranek Wielkanocny, by obdarzyć Was obficie łaskami i pocieszyć w chwilach próby. Niech Zmartwychwstały Chrystus towarzyszy Wam w codziennym trudzie i daje radość z niesienia miłości tym, którzy jej nie mają, umacnia wiarę, nadzieję i świadectwo życia chrześcijańskiego na drodze powołania dla służby Kościołowi. Niech Matka Najświętsza, przyczyna naszej radości, wyprasza Wam potrzebne łaski w służbie Chrystusowi i ludziom!

Szczęść Boże.

2019, Parafia Świętego Stanisława w Pustyni.